Tanulmányút
A "Klímaválasz - helyi adaptációs ismeretek" tréninget sikeresen elvégzők közül minden csoportból két fő (összesen 16 fő) az EEA Grants további támogatásának köszönhetően négynapos norvégiai tanulmányúton vehetett részt.
A tanulmányút során bővíthették ismereteiket a norvég önkormányzatok klímaadaptációs gyakorlatával, helyi jó példákkal kapcsolatban.
Megvalósult szakmai program:
- Akerselva folyópart és a Vulcan revitalizált barnamezős terület megtekintése és klíma-szempontú elemzése
- Látogatás Oslo Önkormányzatának Környezetvédelmi Ügynökségénél
- Ensjo negyed villámárvíz-kezelési gyakorlatának megtekintése
- Előadás a CICERO (Norvég Klímatudományi Intézet) szakértőjétől
- Látogatás a Geitmyra városi farmra
- Fornebu és Baerum adaptációs törekvéseinek és jó gyakorlatainak megismerése
- Rygge mitigációs és adaptációs törekvéseinek megismerése, jó példák a vízgazdálkodás és a mezőgazdaság terén
A tapasztalatainkat többféle formában is megismerheti: alább letölthető a teljes projekt-beszámoló; blogbejegyzéseket négy témában írtunk: Négy nap sötétség nélkül 1. rész: Rygge - az agár település, 2. rész: Oslo vízelvezetés, 3.rész: Oslo: fenntartható barnamezős fejlesztés és városi farm, 4. rész: a jövő városa: Fornebu); fényképes bejegyzéseink pedig az Energiaklub Facebook oldalán olvashatók.
Részletes, fényképes összefoglaló a tanulmányúton szerzett tapasztalatokról – Klímaválasz tanulmányút összefoglaló
LETÖLTÉS
Az "Answers to Climate Change in Norway - Thematic Networking Event" (EEA-C2-4-B01) projektet az Energiaklub valósítja meg 2016.04.-07. közt az EGT Finanszírozási Mechanizmus 2009–2014 ALKALMAZKODÁS AZ ÉGHAJLATVÁLTOZÁSHOZ MAGYARORSZÁGON PROGRAMJA keretében, 30.650 EUR támogatási keretösszeg felhasználásával. A tanulmányút előkészítő munkáiban részt vett a Klímaválasz projekt norvég partnere: a Nordland Research Institute.
Tematikus fotó-galériánk: